Виховна робота

Протягом вересня-жовтня проведено аналіз контингенту. Станом на 01.11.2022р. у ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу»  навчалося  470 осіб, з них  30 – з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких – 13 знаходяться на повному державному утриманні, 17 мають піклувальників, 10 – мають статус інвалідів-дитинства,  з них 2 – з вадами слуху та зору, 35 –  з багатодітних сімей, 58 – з неповних родин,  3 – з малозабезпечених сімей, мають статус ВПО – 60 осіб, а  у 13  – батьки учасники бойових дій. 

Станом на 01.09.2022р. для проживання у гуртожитку ліцею на час навчання подано 176 заяв від здобувачів освіти ліцею та 138 з 6 закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя та області, але на даний час у гуртожитку мешкає 48 здобувачів освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з нашого ліцею, Федорівського центру професійно-технічної освіти, Мелітопольського, Якимівського та Запорізького торгово-кулінарного професійних ліцеїв. У нічних час організовано чергування вихователів ліцею та педагогічних працівників названих закладів освіти. 

У серпні 2022р. адміністрація та працівники ліцею прийняли участь у серії тренгів за темою “Навчання щодо ризику вибухонебезпечних предметів” у межах проекту ГО “ЕРЛАЙТ” – «Освіта у надзвичайних ситуаціях».

Нетрадиційно почався новий навчальний рік – без святкової лінійки. Але керівництво ліцею протягом першого навчального тижня  завітало до всіх груп першого курсу для привітання та знайомства. 

Нетрадиційно почався новий навчальний рік – без святкової лінійки. Але керівництво ліцею протягом першого навчального тижня  завітало до всіх груп першого курсу для привітання та знайомства. 

01 вересня проведено Перший урок «Ми Українці – честь і слава незламним»

В рамках онлайн-заходу «Тижня освіти для дорослих 2022» 15 вересня взята участь у Всеукраїнському мітапі «Школа без булінгу: нездійснена мрія чи реальна можливість?»

З 29.10 по 25.11.2022 практичний психолог Яхнова О.В. та соціальний педагог Оніщук О.І. разом зі здобувачками освіти 1 курсів

– Чайковська Юлія 12/22, 

– Гончаренко Олександра 6/22, 

– Гаркавчук Христина 22/22, 

– Папіш Аміна 22/22 

– Тюріна Ксенія 10/22

взяли участь у Всеукраїнській освітньо-мотиваційній онлайн-програмі «Країна взаємно красивих людей» від організації «GoGlobal». 

Учасники пройшли онлайн тренінги, мали змогу поспілкуватися із відомими людьми, які були мотиваційними спікерами, активно долучалися до дискусій щодо участі громадянського суспільства у відбудові нової України, а також працювали над проектом, спрямованим на переосмислення майбутнього країни після перемоги. В фіналі проекту всі учасники: і викладачі, і діти отримали сертифікати, що підтверджують їхню безпосередню участь.

Програма охоплювала такі теми:

• особиста безпека;

• медіаграмотність;

• підтримка психічного здоров’я;

• розвиток креативності та критичного мислення;

• вибір поведінки у кризових ситуаціях;

• ефективна міжособистісна та міжкультурна комунікація;

• командна робота та толерантність.

В рамках  проекту розроблено відео-ролик, який можна використовувати також і для профорієнтаційної роботи

25 листопада здобувачі освіти 1 курсу груп 2/22 та 7/22 прийняли участь у відкритті щорічної Всеукраїнської кампанії  «16 днів проти насильства» » (25.11-10.12.2021р.), яка проходила у цьому році під гаслом «Чуйність перемога насильство». Всі присутні змогли за допомогою QR-коду долучитися до онлайн-гри про те, як розпізнати гендерно зумовлене насильство, та отримали світловідбивючі браслети. На сторінці ліцею у файбуці практичним психологом Яхновою Оленою Володимирівною та соціальним педагогом викладено серію матеріалів «Прояви домашнього насильства», «Міжнародний день прав людини», «Академічна доброчесність», «Толерантність у ставленні та висловлюваннях», «Міжнародний День боротьби за скасування рабства», «Всесвітній день боротьби зі СНІДом», «Міфи та факти про булінг», «Інтерактивна гра «Психологічне насильство»» та інші.

За сприянням Громадської Організації «Місто Сили» 6 грудня 2022 року до ліцею завітав учасник бойових дій, який зараз  боронить нашу державу в самих гарячих точках. Він розповів учасникам зустрічі про те, що відбувається зараз на передовій, та як воїни-герої захищають нашу країну. Здобувачі освіти та працівники ліцею мали можливість ознайомитися з військовим спорядженням та приміряти військову амуніцію, отримати відповіді на хвилюючі їх запитання.

Протягом жовтня-листопада прийнято участь у обласному творчому онлайн-конкурсі «Роби як я» у двох номінаціях. За підсумками онлайн-голосування у файсбуці  у кожній отримані І  місця:

– гр.15/21 Кривулян Аміна у номінації “Довільні матеріали” (керівники Єременко О.М, Клименко О.В.).

– гр.18/21 Мастикова Діана у номінації “Комп’ютерна графіка” (керівник Костанян О.В).

–  Обласний  конкурс авторської дитячої та юнацької поезії та прози

 «Зима крокує – свята дарує» надіслано творчі роботи учениць гр. 3/19, 17/22

– Обласний конкурс-виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Квітуча Україна» творчі роботи Зеленської Ілони (15/21, кер Єременко О.М.) – І місце, ІІ місце – Шарабуряк Олександра (15/21, кер Єременко О.М.), Творчий колектив гр. № 4/20 (кер. Клименко О.В.), Гаркавчук Христина (6/22, кер. Фенченко Т.А.), ІІІ місце –  Машко Валерія, Гріжинку Ростислав (15/21, кер. Єременко О.М.), Горлов Дмитро, Скоропад Софія, Семеняк Ангеліна( 6/22, кер. Фенченко Т.А., Клименко О.В.)

– Обласна акція «З любов’ю до Героя» гр. №№ 2/22, 6/22, 7/22, 12/22, 14/21, 18/21, 17/22, 22/22

Прийнята участь у конкурсі «Зелена хвиля перемоги», який проводився Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку», номінація «Добрі сусіди-одна країна»

  Під керівництвом майстра в/н Клименко О.В. та викладача біології Яхнової О.В , дівчатами групи 4/20 з професії «Квітникар. Флорист», висаджена найбільша кількість саджанців (понад 150 рослин, серед яких квіти соняшника, гвоздика та чорнобривці).

Результат – перемога в номінацій та  отримання гранту на суму 2547грн. для придбання садового інвентарю для подальшого навчання майбутніх квітникарів та благоустрою території ліцею.

       Багато уваги педколектив приділяє підготовці виховних годин, які спрямовані 

– на пропаганду здорового способу життя та позбавлення від негативних звичок (табакопаління, вживання алкоголю, наркотиків), з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, профілактики КОВІД.

– протидії ксенофобії, расової та етнічної дискримінації, запобігання насильству над дітьми та торгівлі людьми, впровадження гендерної рівності в світі. 

          –   на території учбового корпусу та гуртожитку навчального закладу   

              розміщено знаки «Палити заборонено»; 

       Протягом вересня-жовтня здобувачі освіти першого курсу отримали у бібліотеці закладу освіти підручники. Також в бібліотеці постійно функціонують тематичні полички з періодичними виставками за актуальними темами:  «В світі 1000 професій і лише одно із них твоя», «Символи моєї країни», «Конституція України – основний закон нашої держави» «Барвиста рідна мова», «Чорні крила Голодомору», «Чорнобиль – трава гірка», «Україна – земля козацька», «Спогади про Кобзаря», «Що треба знати про КОВІД», «Все для вчителя»  «Закон і ми», «Стоп наркотики», «Небезпечні пристрасті». Від Благодійної організації «Україна – Ізраїль» отримано декілька книг, які висвітлюють події на сході України з 2014. Зараз готується матеріал для оформлення нової  виставки з тієї тематики.

Важлива інформація