ДНЗ “Запорізький професіний ліцей сервісу”
запрошує на навчання за такими спеціальностями

На базі 11 класів

№ П.П. Назва професій Тривалiсть
1

Офіціант. Бармен

1 рік 20 тижнів
2

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття

1 рік 22 тижні
3

Квітникар. Флорист.

1 рік 23 тижні
4

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник11кл.

1 рік 24 тижні
5

Кравець.

1 рік 22 тижні

Підвищення кваліфікації, перепідготовка та інше

№ П.П. Назва професій Тривалiсть Вартість Вид професійної підготовки
1 Флорист

Прийом громадян до Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей сервісу» здійснюється для здобуття професій за освітньо-кваліфікаційним рівнем: кваліфікований робітник.

Професії

Код ДК

5141

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник

Перукар є спеціалістом, який за допомогою зачіски створює унікальний стиль клієнта. Він повинен добре володіти технологіями, мати відмінний смак і багату уяву. Креативність, товариськість, самовладання, відповідальність та коректність – найважливіші якості затребуваного майстра.

Для дівчат і для хлопців професія “перукар” – це можливість продемонструвати свій витончений смак, вміння створювати різні образи і вдало змінювати імідж клієнта. Важливо стежити за останніми модними тенденціями, щоби йти в ногу з часом.

Майстер манікюру – фахівець з догляду за нігтями і шкірою на руках. Займається їх гігієною і зовнішнім виглядом.Часто під словом «манікюр» мають на увазі тільки дизайн нігтів. Це неправильно, тому що краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості. Дизайн нігтів не обмежується різними видами покриття лаком. Сучасна мода дозволяє майстру проявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити нігті стразами, аплікацією і т.д. Для нього нігті – що полотно для художника.
В індустрії краси постійно з’являються нові технології, методики і засоби. І майстру манікюру доводиться постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації.

Код ДК

5141

Термін навчання

3,5 роки

Форма навчання

денна

Перукар(перукар-модельєр). Візажист

Перукар є спеціалістом, який за допомогою зачіски створює унікальний стиль клієнта. Він повинен добре володіти технологіями, мати відмінний смак і багату уяву. Креативність, товариськість, самовладання, відповідальність та коректність – найважливіші якості затребуваного майстра.

Для дівчат і для хлопців професія “перукар” – це можливість продемонструвати свій витончений смак, вміння створювати різні образи і вдало змінювати імідж клієнта. Важливо стежити за останніми модними тенденціями, щоби йти в ногу з часом.

Візажист – фахівець в області макіяжу, створення образу за допомогою засобів мистецтва макіяжу. Головне завдання візажиста – не тільки створити певний образ, але підкреслити достоїнства особи людини і приховати недоліки. Працюючи з особою, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Професіонал повинен знати, які кольори і текстури підходять під даний тип зовнішності костюм, образ, доречні для даного часу доби, року, події. Візажист – це художник, але малює він не на папері, а на обличчі або на тілі.
Візажист – це людина, яка розбирається в кремах, особливостях шкіри, він не просто вміє робити макіяж, він – професіонал в макіяжі. Візажистів швидше за все можна назвати художник по косметиці.

Код ДК

7433, 8266

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Кравець. Складальник верху взуття

Кравець – фахівець із пошиття одягу.
Кравець – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню. В професії кравця можна виділити ряд спеціалізацій: спеціаліст з пошиття верхнього та легкого одягу, виробів із шкіри і хутра тощо.
Кравець виготовляє за індивідуальними замовленнями швейні вироби різного призначення і для різних категорій населення; переробляє вироби; бере участь у створенні нових моделей. Під час своєї діяльності кравці використовують швейні машинки; голку; нитки; наперсток; сантиметрову стрічку; різець; тканину; крейду; ножиці; лекала; праску.
 Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Складальник взуття може спеціалізуватися на виготовленні верху, виготовленні низу або з’єднанні верху з низом.
Моди, фасони, конструкції взуття постійно змінюються. Це означає, що складальнику взуття доводиться постійно освоювати нові алгоритми роботи, нові операції, освоювати нове обладнання. З іншого боку, з досвідом, приходить майстерність, з якою ніякі нововведення вже не страшні.
Професії кравця та  складальника взуття передбачає хорошу координацію рухів, відчуття ритму, швидку реакцію, акуратність, вміння концентрувати і розподіляти увагу.
Попит на фахівців з кравецької та взуттьової справи на ринку праці є високим, вони можуть працювати на підприємствах галузі легкої промисловості, в ательє, салонах, в приватних фірмах, як викладачі та майстри виробничого навчання з професії – в навчальних закладах.
Трудова діяльність кравця та складальника верху взуття здійснюється в спеціалізованих приміщеннях, які обладнані робочими місцями, оснащені швейними машинами та іншими необхідними пристроями, забезпеченими технічною документацією. 

Код ДК

5123

Термін навчання

1 рік 20 тижнів

Форма навчання

денна

Офіціант. Бармен

Професія офіціанта одна з найдавніших. На фресках єгипетських пірамід зустрічаємо зображення людей, які подають їжу на стіл фараону. Напевно, це були перші офіціанти.
Сьогодні професія стала дуже поширеною, адже жоден ресторан, кафе чи бар не може обійтися без офіціанта. Святкування знаменних дат, прийоми видатних осіб, підписання угод передбачає спілкування за урочистим столом і неможливе без офіціантів, які беруть активну участь в обслуговуванні трапези.
Бармен (з англ. “bar” – загородка, прилавок, стійка, які відгороджують продавця від покупця, та “man” чоловік) – людина за стійкою. Кожний робочий день бармена – це ціла низка психологічних контактів з відвідувачами. Адже люди, які звертаються до барменів, відрізняються один від одного і віком, і характером, і вимогами. А потреби, які перевели їх до бару, ресторану чи кафе, у всіх спільні – відпочити від повсякдення, відсвяткувати якусь подію. Тому спілкування бармена з клієнтами дуже важлива річ.

Код ДК

6113, 7331

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Квітникар. Флорист.

Квітникар – це фахівець із вирощування квітів і художнього оформленню клумб. 

Щоб виростити квіти різноманітних декоративних якостей і в любу пору року необхідно знати справу квітникаря.

Професія квітникаря передбачає навчання оброблюванню та вирощуванню квітів і декоративно-листяних рослин. Професія квітникаря дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. А для створення цієї краси необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, про правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, про нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві.

Квітникар має безпосереднє відношення до краси,  оскільки завдяки його старанній та наполеглевій праці маємо можливість вибрати в магазині квіти чи замовити букет найближчим чи поважним людям в знак пошани, подарунка, подяки.

 Квітникар створює красу на вулицях та в парках містах за допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев та квітучих кущів.

У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.

Зазвичай, професійні квітникарі працюють у ландшафтних компаніях, у міських озеленювальних організаціях, займаються приватним консультуванням або ж промисловим вирощуванням квітучих рослин.

Флорист – це представник творчої професії, що займається декором. Він може оформити квітами будь-який предмет: кімнату, офіс, келих, браслет і не тільки. Також флористами називають вчених, які вивчають цей розділ ботаніки з метою відстеження рослин, які ростуть на певній території.

Флористичний дизайн – різновид декоративно-прикладного мистецтва і дизайну; створення флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квіток, листя, трав, плодів і т. д.), які можуть бути живими, сухими або консервованими.

Флорист повинен володіти технікою складання композицій та художнім смаком, бути експериментатором та комунікабельною людиною. Необхідно знати відповіді на питання щодо догляду за різними видами квітів, мати знання в галузі ботаніки та агрономії. 

Флористи затребувані і в святкових агентствах. Організація і проведення різних урочистостей передбачає квітковий декор і букети, тому без флориста не обійтися.

У зв’язку з постійним збільшенням конкуренції в квітковому бізнесі, кожен салон намагається обзавестися кількома фахівцями в сфері складання ексклюзивних букетів. Це дозволяє власнику бізнесу отримати значно більше прибутку.

Кожна компанія, що спеціалізується на дизайні, обов’язково тримає в штаті ландшафтного дизайнера.

 

Код ДК

код 7442

Термін навчання

1 рік 22 тижні

Форма навчання

Денна

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття

Професія “Взуттьовик” одна з найдавніших. Перші взуття почали робити за часів палеоліту зі шкір диких тварин та інших відповідних матеріалів. Були берестяні постоли і дерев’яні черевики.
Завдяки високій майстерності створюються зручні і красиві туфлі, міцні чоботи і легкі бігові кросівки. Існує мода на взуття. До відомих імен сучасних шевців можна віднести Крістіана Лубутена, Кобі Леві, Стіва Меддена і інших.
У всі часи дуже затребуваний ремонт взуття. Навіть велике число ательє з ремонту взуття не залишать майстра-взуттьовика без діла.
Представники професії взуттьовик є досить затребуваними на ринку праці. Незважаючи на те, що вузи випускають велику кількість фахівців у цій галузі, багатьом компаніям і на багатьох підприємствах потрібні кваліфіковані робітники.

Код ДК

6113, 7331

Термін навчання

1 рік 23 тижні

Форма навчання

денна

Квітникар. Флорист.

Квітникар – це фахівець із вирощування квітів і художнього оформленню клумб. 

Щоб виростити квіти різноманітних декоративних якостей і в любу пору року необхідно знати справу квітникаря.

Професія квітникаря передбачає навчання оброблюванню та вирощуванню квітів і декоративно-листяних рослин. Професія квітникаря дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. А для створення цієї краси необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, про правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, про нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві.

Квітникар має безпосереднє відношення до краси,  оскільки завдяки його старанній та наполеглевій праці маємо можливість вибрати в магазині квіти чи замовити букет найближчим чи поважним людям в знак пошани, подарунка, подяки.

 Квітникар створює красу на вулицях та в парках містах за допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев та квітучих кущів.

У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.

Зазвичай, професійні квітникарі працюють у ландшафтних компаніях, у міських озеленювальних організаціях, займаються приватним консультуванням або ж промисловим вирощуванням квітучих рослин.

Флорист – це представник творчої професії, що займається декором. Він може оформити квітами будь-який предмет: кімнату, офіс, келих, браслет і не тільки. Також флористами називають вчених, які вивчають цей розділ ботаніки з метою відстеження рослин, які ростуть на певній території.

Флористичний дизайн – різновид декоративно-прикладного мистецтва і дизайну; створення флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квіток, листя, трав, плодів і т. д.), які можуть бути живими, сухими або консервованими.

Флорист повинен володіти технікою складання композицій та художнім смаком, бути експериментатором та комунікабельною людиною. Необхідно знати відповіді на питання щодо догляду за різними видами квітів, мати знання в галузі ботаніки та агрономії. 

Флористи затребувані і в святкових агентствах. Організація і проведення різних урочистостей передбачає квітковий декор і букети, тому без флориста не обійтися.

У зв’язку з постійним збільшенням конкуренції в квітковому бізнесі, кожен салон намагається обзавестися кількома фахівцями в сфері складання ексклюзивних букетів. Це дозволяє власнику бізнесу отримати значно більше прибутку.

Кожна компанія, що спеціалізується на дизайні, обов’язково тримає в штаті ландшафтного дизайнера.

Код ДК

5141

Термін навчання

1 рік 24 тижні

Форма навчання

денна

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник11кл.

Перукар є спеціалістом, який за допомогою зачіски створює унікальний стиль клієнта. Він повинен добре володіти технологіями, мати відмінний смак і багату уяву. Креативність, товариськість, самовладання, відповідальність та коректність – найважливіші якості затребуваного майстра.

Для дівчат і для хлопців професія “перукар” – це можливість продемонструвати свій витончений смак, вміння створювати різні образи і вдало змінювати імідж клієнта. Важливо стежити за останніми модними тенденціями, щоби йти в ногу з часом.

Майстер манікюру – фахівець з догляду за нігтями і шкірою на руках. Займається їх гігієною і зовнішнім виглядом.Часто під словом «манікюр» мають на увазі тільки дизайн нігтів. Це неправильно, тому що краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості. Дизайн нігтів не обмежується різними видами покриття лаком. Сучасна мода дозволяє майстру проявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити нігті стразами, аплікацією і т.д. Для нього нігті – що полотно для художника.
В індустрії краси постійно з’являються нові технології, методики і засоби. І майстру манікюру доводиться постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації.

Код ДК

7433

Термін навчання

1 рік 22 тижні

Форма навчання

денна

Кравець.

Кравець – фахівець із пошиття одягу.
Кравець – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню. В професії кравця можна виділити ряд спеціалізацій: спеціаліст з пошиття верхнього та легкого одягу, виробів із шкіри і хутра тощо.
Кравець виготовляє за індивідуальними замовленнями швейні вироби різного призначення і для різних категорій населення; переробляє вироби; бере участь у створенні нових моделей. Під час своєї діяльності кравці використовують швейні машинки; голку; нитки; наперсток; сантиметрову стрічку; різець; тканину; крейду; ножиці; лекала; праску.
 Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Моди, фасони, конструкції одягу постійно змінюються. Це означає, що  крацю доводиться постійно освоювати нові алгоритми роботи, нові операції, освоювати нове обладнання. З іншого боку, з досвідом, приходить майстерність, з якою ніякі нововведення вже не страшні.
Професії кравця передбачає хорошу координацію рухів, відчуття ритму, швидку реакцію, акуратність, вміння концентрувати і розподіляти увагу.
Попит на фахівців з кравецької справи на ринку праці є високим, вони можуть працювати на підприємствах галузі легкої промисловості, в ательє, салонах, в приватних фірмах, як викладачі та майстри виробничого навчання з професії – в навчальних закладах.
Трудова діяльність кравця  здійснюється в спеціалізованих приміщеннях, які обладнані робочими місцями, оснащені швейними машинами та іншими необхідними пристроями, забезпеченими технічною документацією. 

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник на базі 9 класів

Код ДК

5141

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

Денна

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник

Перукар є спеціалістом, який за допомогою зачіски створює унікальний стиль клієнта. Він повинен добре володіти технологіями, мати відмінний смак і багату уяву. Креативність, товариськість, самовладання, відповідальність та коректність – найважливіші якості затребуваного майстра.

Для дівчат і для хлопців професія “перукар” – це можливість продемонструвати свій витончений смак, вміння створювати різні образи і вдало змінювати імідж клієнта. Важливо стежити за останніми модними тенденціями, щоби йти в ногу з часом.

Майстер манікюру – фахівець з догляду за нігтями і шкірою на руках. Займається їх гігієною і зовнішнім виглядом.Часто під словом «манікюр» мають на увазі тільки дизайн нігтів. Це неправильно, тому що краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості. Дизайн нігтів не обмежується різними видами покриття лаком. Сучасна мода дозволяє майстру проявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити нігті стразами, аплікацією і т.д. Для нього нігті – що полотно для художника.
В індустрії краси постійно з’являються нові технології, методики і засоби. І майстру манікюру доводиться постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації.

Правила прийому Документи до вступу

Перукар(перукар-модельєр). Візажист на базі 9 класів

Код ДК

5141

Термін навчання

3,5 роки

Форма навчання

денна

Перукар(перукар-модельєр). Візажист

Перукар є спеціалістом, який за допомогою зачіски створює унікальний стиль клієнта. Він повинен добре володіти технологіями, мати відмінний смак і багату уяву. Креативність, товариськість, самовладання, відповідальність та коректність – найважливіші якості затребуваного майстра.

Для дівчат і для хлопців професія “перукар” – це можливість продемонструвати свій витончений смак, вміння створювати різні образи і вдало змінювати імідж клієнта. Важливо стежити за останніми модними тенденціями, щоби йти в ногу з часом.

Візажист – фахівець в області макіяжу, створення образу за допомогою засобів мистецтва макіяжу. Головне завдання візажиста – не тільки створити певний образ, але підкреслити достоїнства особи людини і приховати недоліки. Працюючи з особою, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Професіонал повинен знати, які кольори і текстури підходять під даний тип зовнішності костюм, образ, доречні для даного часу доби, року, події. Візажист – це художник, але малює він не на папері, а на обличчі або на тілі.
Візажист – це людина, яка розбирається в кремах, особливостях шкіри, він не просто вміє робити макіяж, він – професіонал в макіяжі. Візажистів швидше за все можна назвати художник по косметиці.

Правила прийому Документи до вступу

Кравець. Складальник верху взуття на базі 9 класів

Код ДК

7433, 8266

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Кравець. Складальник верху взуття

Кравець – фахівець із пошиття одягу.
Кравець – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню. В професії кравця можна виділити ряд спеціалізацій: спеціаліст з пошиття верхнього та легкого одягу, виробів із шкіри і хутра тощо.
Кравець виготовляє за індивідуальними замовленнями швейні вироби різного призначення і для різних категорій населення; переробляє вироби; бере участь у створенні нових моделей. Під час своєї діяльності кравці використовують швейні машинки; голку; нитки; наперсток; сантиметрову стрічку; різець; тканину; крейду; ножиці; лекала; праску.
 Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Складальник взуття може спеціалізуватися на виготовленні верху, виготовленні низу або з’єднанні верху з низом.
Моди, фасони, конструкції взуття постійно змінюються. Це означає, що складальнику взуття доводиться постійно освоювати нові алгоритми роботи, нові операції, освоювати нове обладнання. З іншого боку, з досвідом, приходить майстерність, з якою ніякі нововведення вже не страшні.
Професії кравця та  складальника взуття передбачає хорошу координацію рухів, відчуття ритму, швидку реакцію, акуратність, вміння концентрувати і розподіляти увагу.
Попит на фахівців з кравецької та взуттьової справи на ринку праці є високим, вони можуть працювати на підприємствах галузі легкої промисловості, в ательє, салонах, в приватних фірмах, як викладачі та майстри виробничого навчання з професії – в навчальних закладах.
Трудова діяльність кравця та складальника верху взуття здійснюється в спеціалізованих приміщеннях, які обладнані робочими місцями, оснащені швейними машинами та іншими необхідними пристроями, забезпеченими технічною документацією. 

Правила прийому Документи до вступу

Офіціант. Бармен на базі 11 класів

Код ДК

5123

Термін навчання

1 рік 20 тижнів

Форма навчання

денна

Офіціант. Бармен

Професія офіціанта одна з найдавніших. На фресках єгипетських пірамід зустрічаємо зображення людей, які подають їжу на стіл фараону. Напевно, це були перші офіціанти.
Сьогодні професія стала дуже поширеною, адже жоден ресторан, кафе чи бар не може обійтися без офіціанта. Святкування знаменних дат, прийоми видатних осіб, підписання угод передбачає спілкування за урочистим столом і неможливе без офіціантів, які беруть активну участь в обслуговуванні трапези.
Бармен (з англ. “bar” – загородка, прилавок, стійка, які відгороджують продавця від покупця, та “man” чоловік) – людина за стійкою. Кожний робочий день бармена – це ціла низка психологічних контактів з відвідувачами. Адже люди, які звертаються до барменів, відрізняються один від одного і віком, і характером, і вимогами. А потреби, які перевели їх до бару, ресторану чи кафе, у всіх спільні – відпочити від повсякдення, відсвяткувати якусь подію. Тому спілкування бармена з клієнтами дуже важлива річ.

Правила прийому Документи до вступу

Квітникар. Флорист. на базі 9 класів

Код ДК

6113, 7331

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Квітникар. Флорист.

Квітникар – це фахівець із вирощування квітів і художнього оформленню клумб. 

Щоб виростити квіти різноманітних декоративних якостей і в любу пору року необхідно знати справу квітникаря.

Професія квітникаря передбачає навчання оброблюванню та вирощуванню квітів і декоративно-листяних рослин. Професія квітникаря дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. А для створення цієї краси необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, про правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, про нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві.

Квітникар має безпосереднє відношення до краси,  оскільки завдяки його старанній та наполеглевій праці маємо можливість вибрати в магазині квіти чи замовити букет найближчим чи поважним людям в знак пошани, подарунка, подяки.

 Квітникар створює красу на вулицях та в парках містах за допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев та квітучих кущів.

У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.

Зазвичай, професійні квітникарі працюють у ландшафтних компаніях, у міських озеленювальних організаціях, займаються приватним консультуванням або ж промисловим вирощуванням квітучих рослин.

Флорист – це представник творчої професії, що займається декором. Він може оформити квітами будь-який предмет: кімнату, офіс, келих, браслет і не тільки. Також флористами називають вчених, які вивчають цей розділ ботаніки з метою відстеження рослин, які ростуть на певній території.

Флористичний дизайн – різновид декоративно-прикладного мистецтва і дизайну; створення флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квіток, листя, трав, плодів і т. д.), які можуть бути живими, сухими або консервованими.

Флорист повинен володіти технікою складання композицій та художнім смаком, бути експериментатором та комунікабельною людиною. Необхідно знати відповіді на питання щодо догляду за різними видами квітів, мати знання в галузі ботаніки та агрономії. 

Флористи затребувані і в святкових агентствах. Організація і проведення різних урочистостей передбачає квітковий декор і букети, тому без флориста не обійтися.

У зв’язку з постійним збільшенням конкуренції в квітковому бізнесі, кожен салон намагається обзавестися кількома фахівцями в сфері складання ексклюзивних букетів. Це дозволяє власнику бізнесу отримати значно більше прибутку.

Кожна компанія, що спеціалізується на дизайні, обов’язково тримає в штаті ландшафтного дизайнера.

 

Правила прийому Документи до вступу

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття на базі 11 класів

Код ДК

код 7442

Термін навчання

1 рік 22 тижні

Форма навчання

Денна

Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття

Професія “Взуттьовик” одна з найдавніших. Перші взуття почали робити за часів палеоліту зі шкір диких тварин та інших відповідних матеріалів. Були берестяні постоли і дерев’яні черевики.
Завдяки високій майстерності створюються зручні і красиві туфлі, міцні чоботи і легкі бігові кросівки. Існує мода на взуття. До відомих імен сучасних шевців можна віднести Крістіана Лубутена, Кобі Леві, Стіва Меддена і інших.
У всі часи дуже затребуваний ремонт взуття. Навіть велике число ательє з ремонту взуття не залишать майстра-взуттьовика без діла.
Представники професії взуттьовик є досить затребуваними на ринку праці. Незважаючи на те, що вузи випускають велику кількість фахівців у цій галузі, багатьом компаніям і на багатьох підприємствах потрібні кваліфіковані робітники.

Правила прийому Документи до вступу

Квітникар. Флорист. на базі 11 класів

Код ДК

6113, 7331

Термін навчання

1 рік 23 тижні

Форма навчання

денна

Квітникар. Флорист.

Квітникар – це фахівець із вирощування квітів і художнього оформленню клумб. 

Щоб виростити квіти різноманітних декоративних якостей і в любу пору року необхідно знати справу квітникаря.

Професія квітникаря передбачає навчання оброблюванню та вирощуванню квітів і декоративно-листяних рослин. Професія квітникаря дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. А для створення цієї краси необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, про правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, про нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві.

Квітникар має безпосереднє відношення до краси,  оскільки завдяки його старанній та наполеглевій праці маємо можливість вибрати в магазині квіти чи замовити букет найближчим чи поважним людям в знак пошани, подарунка, подяки.

 Квітникар створює красу на вулицях та в парках містах за допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев та квітучих кущів.

У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.

Зазвичай, професійні квітникарі працюють у ландшафтних компаніях, у міських озеленювальних організаціях, займаються приватним консультуванням або ж промисловим вирощуванням квітучих рослин.

Флорист – це представник творчої професії, що займається декором. Він може оформити квітами будь-який предмет: кімнату, офіс, келих, браслет і не тільки. Також флористами називають вчених, які вивчають цей розділ ботаніки з метою відстеження рослин, які ростуть на певній території.

Флористичний дизайн – різновид декоративно-прикладного мистецтва і дизайну; створення флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квіток, листя, трав, плодів і т. д.), які можуть бути живими, сухими або консервованими.

Флорист повинен володіти технікою складання композицій та художнім смаком, бути експериментатором та комунікабельною людиною. Необхідно знати відповіді на питання щодо догляду за різними видами квітів, мати знання в галузі ботаніки та агрономії. 

Флористи затребувані і в святкових агентствах. Організація і проведення різних урочистостей передбачає квітковий декор і букети, тому без флориста не обійтися.

У зв’язку з постійним збільшенням конкуренції в квітковому бізнесі, кожен салон намагається обзавестися кількома фахівцями в сфері складання ексклюзивних букетів. Це дозволяє власнику бізнесу отримати значно більше прибутку.

Кожна компанія, що спеціалізується на дизайні, обов’язково тримає в штаті ландшафтного дизайнера.

Правила прийому Документи до вступу

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник11кл. на базі 11 класів

Код ДК

5141

Термін навчання

1 рік 24 тижні

Форма навчання

денна

Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник11кл.

Перукар є спеціалістом, який за допомогою зачіски створює унікальний стиль клієнта. Він повинен добре володіти технологіями, мати відмінний смак і багату уяву. Креативність, товариськість, самовладання, відповідальність та коректність – найважливіші якості затребуваного майстра.

Для дівчат і для хлопців професія “перукар” – це можливість продемонструвати свій витончений смак, вміння створювати різні образи і вдало змінювати імідж клієнта. Важливо стежити за останніми модними тенденціями, щоби йти в ногу з часом.

Майстер манікюру – фахівець з догляду за нігтями і шкірою на руках. Займається їх гігієною і зовнішнім виглядом.Часто під словом «манікюр» мають на увазі тільки дизайн нігтів. Це неправильно, тому що краса неможлива там, де немає чистоти і доглянутості. Дизайн нігтів не обмежується різними видами покриття лаком. Сучасна мода дозволяє майстру проявити свою фантазію: нанести на нігті авторський малюнок, прикрасити нігті стразами, аплікацією і т.д. Для нього нігті – що полотно для художника.
В індустрії краси постійно з’являються нові технології, методики і засоби. І майстру манікюру доводиться постійно вчитися, проходити майстер-класи, курси підвищення кваліфікації.

Правила прийому Документи до вступу

Кравець. на базі 11 класів

Код ДК

7433

Термін навчання

1 рік 22 тижні

Форма навчання

денна

Кравець.

Кравець – фахівець із пошиття одягу.
Кравець – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню. В професії кравця можна виділити ряд спеціалізацій: спеціаліст з пошиття верхнього та легкого одягу, виробів із шкіри і хутра тощо.
Кравець виготовляє за індивідуальними замовленнями швейні вироби різного призначення і для різних категорій населення; переробляє вироби; бере участь у створенні нових моделей. Під час своєї діяльності кравці використовують швейні машинки; голку; нитки; наперсток; сантиметрову стрічку; різець; тканину; крейду; ножиці; лекала; праску.
 Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Моди, фасони, конструкції одягу постійно змінюються. Це означає, що  крацю доводиться постійно освоювати нові алгоритми роботи, нові операції, освоювати нове обладнання. З іншого боку, з досвідом, приходить майстерність, з якою ніякі нововведення вже не страшні.
Професії кравця передбачає хорошу координацію рухів, відчуття ритму, швидку реакцію, акуратність, вміння концентрувати і розподіляти увагу.
Попит на фахівців з кравецької справи на ринку праці є високим, вони можуть працювати на підприємствах галузі легкої промисловості, в ательє, салонах, в приватних фірмах, як викладачі та майстри виробничого навчання з професії – в навчальних закладах.
Трудова діяльність кравця  здійснюється в спеціалізованих приміщеннях, які обладнані робочими місцями, оснащені швейними машинами та іншими необхідними пристроями, забезпеченими технічною документацією. 

Правила прийому Документи до вступу