Історія ліцею

 

Історія навчального закладу

Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу» – єдиний заклад освіти в Запорізькій області, який має досвід з підготовки взуттьовиків; квітникарів, декораторів вітрин. Ліцей існує понад 40 років – з 1978 року,  як середнє профтехучилище № 34. Це був базовий заклад освіти Запорізького взуттєвого виробничого об’єднання, який здійснював підготовку робітничих кадрів для взуттєвої фабрики за професіями розкрійник деталей верху, заготівельник верху взуття , заготівельник взуття, затяжчик верху взуття та механік з ремонту взуттєвого обладнання. З 1981 року  розширюється перелік професій за якими учні можуть здобути освіту – «Квітникар – декоратор»,  «Монтажник радіоапаратури». У 1996 році до училища було приєднано ПТУ № 44. З цього часу в навчальному закладі стали готувати учнів з професій: швачка, кравець, закрійник. А з 1998 ріку  учні могли здобути освіту за професіями  «Перукар (перукар-модельєр)», «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття», «Складальник верху взуття». У 2001 році кількість професій , за якими відбувається навчання кваліфікованих робітників збільшується: отримано ліцензії на підготовку спеціалістів з професій «Офіціант. Бармен. Буфетник», «Манікюрниця», «Педикюрниця». За час існування ліцей кілька разів було реорганізовано и змінена назва. Наказом  МОН  України від  20.05.2010р. № 465 установлено повне найменування закладу: Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу». У 2005 ріці на базі ліцею відкрито філіал Хмельницького національного університету. Студенти, які закінчили заклад освіти,  а також ті, які вже мають середню освіту та навчаються в ліцеї можуть одразу навчатися в двох навчальних закладах – здобуваючи паралельно вищу освіту.

На даний час ліцей має  достатню матеріально-технічну базу, яка забезпечує якісне теоретичне і практичне навчання згідно обраних професій та отримання повної загальної освіти. В навчальному закладі є комп’ютерний клас, оснащений сучасною технікою з можливістю необмеженого  виходу в Інтернет; майстерні, оснащені всім необхідним обладнанням; спортивний та актовий зали; бібліотеку зі значним книжковим фондом, який постійно поповнюється.

Всі здобувачі освіти проходять виробничу практику на підприємствах міста та області. Їм гарантовано працевлаштування.

Учні, які навчаються на базі 9 класів отримують повну загальну середню освіту.

Всім, хто здобуває освіту за регіональним замовленням надається стипендія.

В колективі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» працюють талановиті викладачі, майстри виробничого навчання, педагоги – вихователі, які організовують роботу гуртків художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивних секцій, театру мод, проводять цікаві заходи, спортивні змагання, конкурси.

Щорічно працівники ліцею та здобувачі освіти приймають активну участь у всіх обласних, міських заходах, конкурсах, змаганнях та займають призові місця.

Керівник колективу, де працюють талановиті педагоги, вихователі, які впроваджують в роботу інноваційні методи навчання, беручи до уваги особистісно-орієнтовний підхід, СПЕКТОРОВ БОРИС ІЛЛІЧ.

Борис Ілліч значну увагу приділяє збереженню, поповненню та укріпленню матеріально-технічної бази ліцею. За останні  роки було відремонтовано існуючи  та додатково створені  майстерні з професій «Кравець» та «Перукар (перукар-модельєр)», створено кабінети та майстерні з професії «Квітникар. Флорист» та «Кравець», «Манікюрник»,  капітальне відремонтований кабінет та майстерня з професії «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття».  На теперішній час за допомогою підприємства НВФ ТОВ «МИДа ЛТД» будується майстерня з професії «Складальник верху взуття».  Придбані сучасні меблі та відновлені старі парти та стільці для всіх учбових кабінетів.

За успіхи у роботі, Спекторова Бориса Ілліча у 1995 році нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України», а в жовтні 2006 року за заслуги перед українським народом Борис Ілліч нагороджений Грамотою Верховної Ради України.

За багаторічну сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм у червні 2015р. Спекторов Б.І. нагороджений нагородним знаком «За вагомий внесок у розвиток професійної освіти України», у жовтні 2020р. – Почесною грамотою Запорізької обласної ради, а у грудні 2020р. – орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ  ступеня.

 

 

 

Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу» - єдиний заклад освіти в Запорізькій області, який має досвід з підготовки взуттьовиків; квітникарів.