Історія ліцею
Історія навчального закладу
Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу» – єдиний заклад освіти в Запорізькій області, який має досвід з підготовки взуттьовиків; квітникарів, декораторів вітрин. Ліцей існує понад 40 років – з 1978 року, як середнє профтехучилище № 34. Це був базовий заклад освіти Запорізького взуттєвого виробничого об’єднання, який здійснював підготовку робітничих кадрів для взуттєвої фабрики за професіями розкрійник деталей верху, заготівельник верху взуття , заготівельник взуття, затяжчик верху взуття та механік з ремонту взуттєвого обладнання. З 1981 року розширюється перелік професій за якими учні можуть здобути освіту – «Квітникар – декоратор», «Монтажник радіоапаратури». У 1996 році до училища було приєднано ПТУ № 44. З цього часу в навчальному закладі стали готувати учнів з професій: швачка, кравець, закрійник. А з 1998 ріку учні могли здобути освіту за професіями «Перукар (перукар-модельєр)», «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття», «Складальник верху взуття». У 2001 році кількість професій , за якими відбувається навчання кваліфікованих робітників збільшується: отримано ліцензії на підготовку спеціалістів з професій «Офіціант. Бармен. Буфетник», «Манікюрниця», «Педикюрниця». За час існування ліцей кілька разів було реорганізовано и змінена назва. Наказом МОН України від 20.05.2010р. № 465 установлено повне найменування закладу: Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу». У 2005 ріці на базі ліцею відкрито філіал Хмельницького національного університету. Студенти, які закінчили заклад освіти, а також ті, які вже мають середню освіту та навчаються в ліцеї можуть одразу навчатися в двох навчальних закладах – здобуваючи паралельно вищу освіту.
На даний час ліцей має достатню матеріально-технічну базу, яка забезпечує якісне теоретичне і практичне навчання згідно обраних професій та отримання повної загальної освіти. В навчальному закладі є комп’ютерний клас, оснащений сучасною технікою з можливістю необмеженого виходу в Інтернет; майстерні, оснащені всім необхідним обладнанням; спортивний та актовий зали; бібліотеку зі значним книжковим фондом, який постійно поповнюється.
Всі здобувачі освіти проходять виробничу практику на підприємствах міста та області. Їм гарантовано працевлаштування.
Учні, які навчаються на базі 9 класів отримують повну загальну середню освіту.
Всім, хто здобуває освіту за регіональним замовленням надається стипендія.
В колективі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» працюють талановиті викладачі, майстри виробничого навчання, педагоги – вихователі, які організовують роботу гуртків художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивних секцій, театру мод, проводять цікаві заходи, спортивні змагання, конкурси.
Щорічно працівники ліцею та здобувачі освіти приймають активну участь у всіх обласних, міських заходах, конкурсах, змаганнях та займають призові місця.
Керівник колективу, де працюють талановиті педагоги, вихователі, які впроваджують в роботу інноваційні методи навчання, беручи до уваги особистісно-орієнтовний підхід, СПЕКТОРОВ БОРИС ІЛЛІЧ.
Борис Ілліч значну увагу приділяє збереженню, поповненню та укріпленню матеріально-технічної бази ліцею. За останні роки було відремонтовано існуючи та додатково створені майстерні з професій «Кравець» та «Перукар (перукар-модельєр)», створено кабінети та майстерні з професії «Квітникар. Флорист» та «Кравець», «Манікюрник», капітальне відремонтований кабінет та майстерня з професії «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття». На теперішній час за допомогою підприємства НВФ ТОВ «МИДа ЛТД» будується майстерня з професії «Складальник верху взуття». Придбані сучасні меблі та відновлені старі парти та стільці для всіх учбових кабінетів.
За успіхи у роботі, Спекторова Бориса Ілліча у 1995 році нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України», а в жовтні 2006 року за заслуги перед українським народом Борис Ілліч нагороджений Грамотою Верховної Ради України.
За багаторічну сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм у червні 2015р. Спекторов Б.І. нагороджений нагородним знаком «За вагомий внесок у розвиток професійної освіти України», у жовтні 2020р. – Почесною грамотою Запорізької обласної ради, а у грудні 2020р. – орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня.